Oldal nyomtatása

Hétszínvirág csoport

A csoport óvónői: Jezerniczki Andrea, Somorjai Lívia

Dajka: Tóth Szilvia

Csoportunk az óvoda épületének alsó szintjén helyezkedik el, tágas terasz is tartozik hozzá. Vegyes életkorú családias csoport vagyunk, gyakran járnak hozzánk testvérpárok. Szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó gyermekközpontú légkört alakítottunk ki. A világot komplex módon ismertetjük meg a gyerekekkel. Sokszínű tevékenység folyik nálunk nap, mint nap, melyből mindenki választhat kedvére valót. Lehetőségük van furulyázni tanulni és játékosan ismerkedni az angol nyelvvel és a hozzá kapcsolódó szokásokkal, hagyományokkal. Szeretjük a kézműves tevékenységeket, ápoljuk a néphagyományokat. Minél több vizuális technikával ismertetjük meg a gyerekeket. Fontosnak tartjuk a mindennapi szabad levegőn való mozgást, a játékot és a mesét. Sokat énekelünk, mondókázunk, vidám hangulatban telnek a napjaink. Az énekversenyeken rendszeresen kiemelkedő eredményeket érünk el. A tehetséggondozást szívügyünknek tekintjük.

Csoporthagyományaink közé tartozik a születésnapok megünneplése, kirándulások szervezése szülőkkel együtt, Halloween.

„Hozzon a gyermekeknek mindenki, amit tud: játékot, zenét, örömet. De hogy mit fogad el: azt bízzuk rá. Csak az válik javára, amit maga is kíván.”

Kodály Zoltán