Oldal nyomtatása

Zöldike csoport

A csoport óvónői: Sulyok Orsolya, Lóránt Veronika

Dajka: Major Lajosné

Az intézmény 6. csoportja 2009-ben indult egy „szükség” teremben fél csoportként, gyermek összetételét tekintve az óvoda egyetlen homogén csoportja. 2011 szeptembere óta kibővült létszámmal, barátságos környezetben a régi szolgálati lakás helyén működik a csoport, ahol külön kis „birodalmat” tudhatnak magukénak. A terem különlegessége a galéria, amely egyik kedvenc játszóhelye a kisgyermekeknek. A csoportunkban minden nevelési év más, hiszen a gyermekek életkori sajátosságai szerint tervezünk, fejlesztünk. Amikor kiscsoportosok, ráérősen a beszoktatásra helyezzük a hangsúlyt, nem szervezünk külső helyszíni foglakozásokat, apránként fedezzük fel szűkebb és tágabb környezetünket. Megismerkednek az óvodai tevékenységekkel.

Csoporthagyományaink:

Óvodán kívüli foglalkozások: könyvtár, múzeum, színházlátogatások, születésnapok megünneplése, kiskert gondozása, Márton nap megünneplése, túrák-kirándulások.