Oldal nyomtatása

Tisztelt Támogatónk!

A Gyenesdiási Óvodás Gyermekekért Alapítvány kuratóriuma köszönetét fejezi ki mindazoknak, kik az SZJA 1 %-ának felajánlásával támogatták az óvodás kisgyermekeinket.

Kéjük, támogassanak bennünket az elkövetkező időszakban is,
melyet tisztelettel és hálával köszönünk!

Alapítványunk elnevezése: GYENESDIÁSI ÓVODÁS GYERMEKEKÉRT ALAPÍTVÁNY

Adószám: 18954351-1-20

gyenesdiási óvodás gyermekek egészségmegőrző programja

A Gyenesdiási Óvodás Gyermekekért Alapítvány intézményegységében az Európai Szociális Alap és a hazai központi költségvetési előirányzat 10.000.000,- Ft vissza nem térítendő támogatásából egészségre nevelelő, szemléletformáló programok valósultak meg 2013. február 1. és 2014. január 31. között.

2012. február 22-én az Új Széchenyi Terv keretében megjelent az „Egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programok- lokális színterek” című pályázati kiírás, melynek egyik nyertese a TÁMOP 6.1.2-11/1-2012-0663 számú, a „Gyenesdiási Óvodás Gyermekek Egészségmegőrző programja ” című pályázat lett.

A pályázat célja volt az egészséges életmód területén olyan mintaadás, amely a gyermekeken keresztül a szülők szemléletét is befolyásolni tudja, hogy tevőlegesen is részt vegyenek az egészséges környezet kialakításában, óvásában. Váljék belső igényükké a rendszeres mozgás, a friss levegőn tartózkodás. A gyermekek és szüleik egyaránt törekedjenek az egészséges táplálkozási szokások kialakítására.

A projekt végrehajtása során jelentős érdeklődés mellett és nagy sikerrel megvalósult tíz játszóház (egészséges életmódhoz kapcsolódó játékok, kézműves foglalkozások) öt főzőnap (reform ételek készítése szülők-gyerekekkel együtt), négy sportverseny és egy túra, egészségügyi állapotfelmérés szülők és gyermekek részére, szakemberek fóruma gyerekorvos, pszichológus és dietetikus részvételével. Kiemelkedő rendezvény volt az egészséghét, amelynek programjában főzőnap, orvosi felmérés, bohócműsor, mentős bemutató, koncert, Tengerecki játszóház és légvár szerepelt.

A pályázati forrásból nagy sikerrel megvalósított programsorozat egy éves időszakot ölelt fel. A programok összeállítása hagyományteremtő szándékkal történt, így a programok olyan elemeket is tartalmaztak, amelyeket – illeszkedve az egészségtervhez – a pályázó saját maga fenn tud tartani, rendszeresíthetők és beépíthetők az óvodai élet mindennapjaiba.

Közhasznúsági jelentés 2010
Közhasznúsági jelentés 2011
Közhasznúsági jelentés 2012

Beveztő a 2013. évi közhasznú jelentéshez

Beszámoló - közhasznúsági jelentés 2013.

Beszámoló - közhasznúsági jelentés 2014

Pénnzügyi beszámoló 2016

Gyenesdiási Óvodás Gyermekekért Alapítvány közhasznúsági jelentés 2016.

Gyenesdiási Óvodás Gyermekekért Alapítvány közhasznúsági jelentés 2017.

Gyenesdiási Óvodás Gyermekekért Alapítvány közhasznúsági jelentés 2018.